Dvě bronzové medaile z Mistrovství Evropské unie

Ve dnech 13.-22.08.2021 probíhalo v Koutech nad Desnou Mistrovství Evropské unie v šachu mládeže a byla to bohužel jediná příležitost, jak poměřit síly s vrstevníky u jiných států Evropy. Turnaje se zúčastnili také 4 hráči ŠK Líně a dosáhli vskutku skvostných výsledků. Bronzové medaile vybojovaly sestry Janouškovy, Eliška v kategorii dívek do 12 let, Adélka mezi dívkami do 14 let. V konkurenci hráčů z 9 šachových federací se neztratili ani kluci, Vítek Vilímek skončil na výborném 5. místě, Fanda Škutil byl dvanáctý (oba v kategorii do 14 let). Účast mladých líňských nadějí finančně podpořili Plzeňský kraj a Městský obvod Plzeň 3 a lze jen konstatovat, že se naši borci Evropě ukázali v tom nejlepším světle!