Družstvo mladších žáků vybojovalo bronzové medaile

Poslední sobotu před Velikonocemi proběhl v Domažlicích Krajský přebor družstev mladších žáků. Sešla se rekordní účast, jakou by ŠSPK mohly závidět i kraje s vyšší členskou základnou, do jídelny SOU Domažlice se sjelo 17 družstev! Jen ŠK 64 Plzeň přivezl 7 družstev a pomýšlel na zisk nejen zlaté medaile, ale všech cenných kovů. Proti byli samozřejmě zástupci ostatních šachových oddílů, včetně toho líňského. ŠK Líně postavil nakonec 2 družstva, áčko ve složení J. Valdman, A. Janoušková, H. Do Quang, J. Steinbauer a E. Janoušková snilo o medaili, béčko (N. Hajt, V. Koubík, M. Do Quang, B. Strnadová, A. Pěkný, L. Štípek) jelo sbírat cenné zkušenosti. Podle členské základny jsme mohli téměř konkurovat ŠK 64 Plzeň, ale Noc s Andersenem a pouť v Úhercích plány na sestavení dalšího družstva z dětí v kroužku ze Zbůchu výrazně zkřížily.

První 2 kola přinesla vcelku očekávaná vítězství áčka 6:0, respektive 5:1. Stejným výsledkem skončil i třetí zápas proti Tachovu, kde jsme se obávali tužšího odporu. Ale tachovský tým přijel značně oslaben a dokonce jsme jej pomohli doplnit, když na šesté šachovnici zaskočila Simonka Šilhánková. Ve čtvrtém kole jsme se utkali s největším favoritem, ŠK 64 Plzeň. Nadějně rozehraný zápas rozhodly větší zkušenosti, Eliška dobře rozehranou partii po chybě ztratila a Kuba Valdman přijal remízu od silnějšího soupeře, aniž by si ověřil, jaký je aktuální stav. Závěr turnaje byl z pohledu obou družstev jako den a noc. Áčko z dvojboje s Klatovy získalo jen pouhý bod a bronzové medaili rozhodl teprve lepší Buchholz, zatímco dvě vysoká vtězství katapultovala béčko, do té doby živořící na samém chvostu startovního pole, až těsně za hranici elitní desítky.

Z medaile máme samozřejmě velkou radost, přesto se vkrádají myšlenky, že tohle družstvo mělo ještě na lepší výsledek. Pochvala patří i hráčům béčka, kteří zcela předčili očekávání, a jejich výkony byly příjemným překvapením. Pro všechny však platí, že cesta k dalším úspěchům bude dlážděná tvrdou prací a mnoha hodinami tréninku.

Partneři

Plzeňský kraj     MŠMT     ÚMO Plzeň 3     ÚMO Plzeň 1     Nadace sportující mládeže