KP 1 Košutka A-ŠK Líně A 2.5-5.5 ŠK 64 A-ŠK Líně B 2-6 Po černé neděli,neděle bílá!

Po hanebných porážkách v minulém kole jsme nutně potřebovali výhrami potvrdit ,A vedení v soutěži a B návrat do boje o udržení.Áčko svou misi na Košutce zvládlo a doufejme,že po příštím kole už budeme slavit!Béčko čekal zápas se silným ŠK 64 a i když jsme měli dobrou sestavu,dal se očekávat těžký boj!Naštěstí se jednalo o zápas ,kdy se nám dařilo vše na co jsme sáhli!Filip měl už v šestém tahu pěšce a lepší pozici a to ho ještě rychlostí ve výhře předběhl Michal,který vyškolil soupeře ve věžovce!Po remíze na 8.š.už vypadalo vše velmi nadějně!Když soupeř P.Buldry doslova spáchal harakiri a chvíli nato Helenka rovněž vyhrála,byly tři body doma!!!A to ve třech zbývajících partiích to také nevypadalo zle!Vláďa s pěšcem více nepokračoval přesně a raději nabídl remis,do které dovedl svůj koráb i Otík!Remízu nakonec vydřel i Franta ve věžovce se soupeřem,který z výše svého ela remis nechtěl a nechtěl!Po výhře 6-2 jsme se dotáhli bodově na ŠK 64 a dostali se před Tachov a Kdyni.Kdo nakonec sestoupí ,ovšem není vůbec jasné a nás čekají ještě rozjetá Loko  a nečitelná Letná.Každopádně to máme ve svých rukou a vyhlídky na záchranu se značně zlepšili.A slavit záchranu bychom rádi také už po dalším kole,ať máme klidné Velikonoce!

P.S.Kdyby někdo nevěděl, tak na foto je vykostěný He/../jk!

 

Komentáře

Ahoj,

také chci poděkovat a pogratulovat spoluhráčům a spoluhráčkám k hezkému zážitku v sezóně :-).

Za sebe jen dodám, že první 2 šachovnice ukázaly, jak může být důležité se soustředit od začátku až do konce a vážné škody lze napáchat v 10.02 hodin i 15.15 hodin...

Pokud by snad měl nějaký trenér mládeže zájem, rád poskytnu záznam partie, která přestože nebo snad i právě proto, že nebyla bez nepřesností z obou stran byla zajímavá jak zahájením, tak komplikovanou střední hrou, tak i věžovovou koncovkou, která se transformovala do 1 pěšce navíc pro soupeře, ale nakonec mu to k výhře nestačilo. Závěr jako z metodického dopisu, obrana 6. řady, protihra zespoda, opozice, kritická pole, nic nechybí :-).

Samozřejmě jen proto, že jsem ji neprohrál :-D, ale je to normální partie hráče Líní a ne nějakého TOP velmistra a tím snad může být pro svěřence lépe stravitelná :-).

Alespoň budu vědět, že to tady někdo po mě ještě čte.

Konečně jsme hráli tak jak to umíme a o výsledku bylo rozhodnuto už po pěti odehraných partiích!!! Kdo tam byl tak byl svědkem naší demolice soupeře a pevně věřím, že budeme hrát stejně i v posledních dvou utkáních!! Snad se nám to podaří a v soutěži se udržíme, myslím, že si to i zasloužíme...

Partneři

Plzeňský kraj     MŠMT     ÚMO Plzeň 3     ÚMO Plzeň 1     Nadace sportující mládeže