Mistrovství Čech mládeže do 16 let

V tradičním čase (konec října) a na tradičním místě (krkonošský Harrachov) se konalo letošní Mistrovství Čech mládeže do 16 let. ŠK Líně měl na turnaji hend dvojí zastoupení. Adélka Janoušková si vyzkoušela starší kategorii D12 a Kuba Valdman získával ostruhy v národním openu. Oba si vedli více než dobře, přesto má konečný výsledek pro Adélku trochu trpkou příchuť. Medaile totiž byla blízko, rozhodla poslední partie, v níž Adélka stála na výhru, ale nakonec se radovala zkušenější soupeřka. I tak si však Adélka zaslouží velkou pochvalu, v konkurenci 78 hráček a hráčů skončila se 4 body z devíti partií na celkovém 47. místě, mezi dívkami pak osmá z 20. Uvážíme-li, že věkem ještě náleží do mladší kategorie D10, je to opravdu dobrý výsledek. Výborně si vedl Kuba Valdman. Se startovním číslem 63 uhrál 5,5 bodu z 9 partií a obsadil vynikající 28. místo z 92 účastníků. Obě mladé naděje líňského šachu si výrazně polepší na ratingu, věřme, že budou v dobrých výsledcích pokračovat i nadále.