Zlatá medaile z okresního kola přeboru škol a ukradený prezident

Skvělého výsledku dosáhli žáci ZŠ Líně, členové šachového kroužku pod vedením Milana Jenče, na Okresním kole přeboru škol, které se hrálo v pondělí 16. 12. 2013 na 22. ZŠ v Plzni. Jednalo se o společné klání bývalých okresů Plzeň-jih, Plzeň-město a Plzeň-sever. Mladí líňští šachisté a šachistky obsadili v celkovém pořaí 4. místo, v okrese PS pak zvítězili a postoupili do krajského kola. Za suverénní "domácí" 22. ZŠ rozhodoval o pořadí na druhém až pátém místě vždy půlbodík skóre. Vítězný tým nastupoval v této sestavě: Lukáš Mordaninec (2,5 bodu ze 7 partií), Tereza Miltová (6/7!), Filip Miarko (5/7 a splněná 4. VT), Barbora Kuboušková (3/7). Podrobné výsledky naleznete zde: http://chess-results.com/tnr118157.aspx?lan=5&art=0&wi=821. Pikantní tečkou byl uloupený portrét prezidenta republiky, zřejmě nějakým výrostkem z kategorie středních škol. Ředitelka 22. ZŠ se naštvala a ŠK 64 Plzeň, který turnaj pořádal, si musí pro příště hledat novou hrací místnost.