Doma ale venku… Líně A – TJ Pankrác 4,5:3,5

Doma ale venku… Trochu netradičně jsme odehráli domácí zápas v Praze na Pankráci. Bylo to řešení z nouze, protože většina – pět našich hráčů se motalo nebo hrálo na právě probíhajícím turnaji v Hotelu Don Giovanny v Praze.

Soupeř nastoupil oslaben, kvůli nemoci se omluvil Miloš Jirovský i Jarda Polášek… jen jestli nezaměnili chřipku za strach z rozjetého Jirky (aktuálně 4,5 z 5) J 

V naší sestavě také řádila chřipka, angína a tak finále bylo jasné až v sobotu před zápasem. S tím, že jsme postavili na čtvrtou desku Davida s právem rychlé remízy a možností odjet co nejrychleji domů. Ta remíza byla tak rychlá (1.e4 e5 2.Jf3 Jc6  ½:½), že byl David pryč než jsem si zamíchal kávu. Další remízu přidal Vlasta Hort na druhé desce a na 2:1 pro nás zavěsila Týna (moc pěkná výhra černými – dokonce má Týna černými 3,5 ze 4… prostě black is back no problem) kdybychom neměli Jirku, řeknu, že tohle bylo na hráče kola, ale ten výběr nechám na laskavém čtenáři po přehrání partií. Jako hrající maskot jsem potom bohužel dovolit soupeři srovnat na 2:2 z připrohrané pozice jsem se dostal a kolem své výhry prošel k zisku kvality, což ale vlastně prohrálo, protože soupeřovi střelci byli pořádní zabijáci. Jirka jede a drtí to bez milosti, zase ukázka nádherného „tahu na bránu“ na soupeřova krále a vedli jsme 3:2.

Po remíze Petra Folka o něco pozdější Honzi Michálka za stavu 4:3 už Ňouma z pozice síly v přivyhrané pozici nabídnul remízu a výhrou 4,5:3,5 jsme si udrželi první místo, přičemž díky ztrátám pronásledovatelů na nás druhý Unichess ztrácí 5 bodů a třetí Polabiny dokonce bodů 8.

Hezky se na to kouká https://www.chess.cz/soutez/2416/  J, cíl udržení definitivně splněn, ze zbývajících zápasů si můžeme dovolit i jeden prohrát, ale zajíce budeme počítat až po honu… Při pohledu do spodních pater tabulky je vidět, jak tam cáká krev a každý může porazit každého, jak se i v 8. kole stalo a ty zbylá tři kola ještě určitě stane.

 ČLÁNEK NA STRÁNKÁCH SOUPEŘE:  http://www.pansach.cz/aktualita1991.html 

 

Partneři

Plzeňský kraj     MŠMT     ÚMO Plzeň 3     ÚMO Plzeň 1     Nadace sportující mládeže