1. liga Z DP Praha-Líně A 2.5-5.5 No gain without pain…

Nedělní zápas s DP Praha byl ve spoustě věcí netradiční! Nepamatuji se, kdy naposled jsme použili vlak, ale hrací místnost blízko Wilsoňáku v hotelu Juliš k tomu dala dobrý důvod. Kromě zážitku jízdy vlakem a  tramvají jsem si vše naplánoval s lehkou rezervou, ale to jsem netušil, že vše zkomplikuje střelba na Mikulášském nám. A tak zčásti vozem, z části pěšmo jsme dorazili na nádraží a ve čtyřech odjeli směr Praha, ostatní již byli na místě.

Dohrál jsem jako první s Přibylem nejmladším, remis 24 tahů, když se mi nepodařilo potrestat jeho extravagantní výlet dámy! Absence kofeinu, nedýchatelno v hrací místnosti, blížící se časovka a remis byla na světě! Po plichtě Petra Folka vyhrál H. Michálek a také M. Petr! V kisně na půl minutě zavěsila Týna a bylo 4-1. H. Ježek přešedše přes časovku, si nechal svázat dámu a bylo to na J. Štočkovi a Ňoumovi! Potřebný půlbodík vydoloval Petr ve věžovce s pěšcem méně, kterou bych hrát nechtěl, ale velmistr je velmistr! Jirka tlačil na první nám známého Nondase a díky této partii vím, že o šachách nic nevím! Přehrajte si, co a jak se dá vyhrát, a co se vám stane, když máte proti sobě rozjetý GM parní válec!

Takže plníme plán záchrany na 200%, protože v případě postupu jsme zachráněni na dvě sezony!

P.S.: Kofein! Hotel na Václaváku, neochotný personál s neidentifikovatelným východním přízvukem, který vysvětliv, že káva je pouze pro hosty k snídani, nechal kafíčko hlídat najatou ježibabou, aby si neukáznění šachisté nemohli nalít, jak se jednomu ze šťastnějších povedlo.

Zapsal Prof. R. Turner, z lenosti zkrátil a upravil doc. Orlíček.

 

 

 

Partneři

Plzeňský kraj     MŠMT     ÚMO Plzeň 3     ÚMO Plzeň 1     Nadace sportující mládeže