Nejsme žádná béčka, protože jsme céčka...

V neděli 24.listopadu zavedl los v soutěži KPI naše družstvo "C" do Dvorce. Sice jsme v minulém kole senzačně porazili družstvo Tachova, ale i tak jsme počítali spíše s tím, že můžeme jen překvapit. Což se nám docela daří. A tentokráte jsme za vítězstvím šli hned od začátku. Nejprve po krásném útoku na soupeřova krále vyhrála Hanka Palková a chvíli poté už na 2-0 pro naše družstvo zvyšoval Otík Burda, který hrál pod prášky, neboť jej v noci rozbolely zuby. Asi budu muset zjistit, jaké to bere prášky, abych si je příště vzal i já. Soupeř trochu snížil ztrátu, když podlehl svému soupeři Milan Jenč, jenže dál jsme byli my Ti lepší. Nejprve sice "jenom" remizoval Petr Háva, který tlačil pěšce do dámy, ale soupeř využil časové tísně a věčným šachem zachránil partii. Pak hodně zajímavá byla partie na druhé šachovnici, kde naše Martina Folková hrála ostrou variantu, kde ji také chyběl jeden tah k vítězství a i tato partie skončila věčným šachem. Pak sice bylo srovnáno na 3-3, když Vláďa prohrál svoji partii, ale to už jsme věděli, že domů nepojedem s prázdnou. Nejprve totiž na první šachovnici po perfektním výkonu zvítězil Franta Kupka a my jsme vedli 4-3. Dohrával Pepík Buldra, který se trpělivě bránil a v závěru již dokonce hrál věžovku s pěšcem více! Nakonec se dohodl se soupeřem na remíze a my jsme jeli domů s vítězstvím 4,5 -3,5 a udělali další důležitý krok k záchraně. Ještě pár takových kroků a hrajeme o postup....

Partneři

Plzeňský kraj     MŠMT     ÚMO Plzeň 3     ÚMO Plzeň 1     Nadace sportující mládeže