Klatovská věž 1, aneb, Zdař Bůh!

Zbůch je obcí se slavnou havířskou minulostí, nedávno se zde dokonce otevřelo hornické muzeum. V sobotu však patřil mladým šachistům, kterých se do zdejší základní školy přijelo 62. ŠK Líně ve spolupráci se ZŠ Zbůch, jejímž ředitelem je Vlasta König, byl pověřen uspořádáním prvního turnaje nového ročníku seriálu začínajících šachistů Klatovská věž. Turnaj finančně podpořila obec Zbůch, přispěla na nákup věcných cen pro všechny účastníky. Slavnostního zahájení se zúčastnila i paní místostaroska Jana Zajptová, která všem popřála mnoho úspěchů. Soutěžilo se ve třech kategoriích, MŠ  a žáci 1. st. ZŠ hráli společný turnaj (42 účastníků), 2. st. ZŠ (20 účastníků) měl také samostatný turnaj. Po sedmi kolech napínavých bojů byly známy výsledky, předány diplomy vítězům a věcné ceny všem, kteří našli odvahu porovnat své šachové dovednosti s ostatními. Vedlo se i mladým šachistům hájícím barvy ŠK Líně, ať už chodí do školy ve Zbůchu, Líních nebo Městě Touškově. Celkově 2. místo (a první mezi dívkami) obsadila v kategorii 1. st. ZŠ Barča Strnadová, její mladší sestra Violka, byla zase nejlepší mezi dívkami, které ještě navštěvují MŠ. Mezi kluky z MŠ vybojoval druhé místo Kubík Jenč, nepopulární bramborovou medaili v kategorii 1. st. ZŠ pak získal Lukáš Štípek.