Návrat legendy, aneb, Řízkaři

V neděli probíhal v naší obvyklé hrací místnosti v Obecním domě Líně wellness víkend, proto jsme se přesunuli do azylu sulkovské restaurace Sparta. Protože se hrála hned čtyři utkání od 1. ligy po KPIII, obsadili jsme celou hospodu. Byla to velká událost v několika ohledech:

  1. tolik (58 hráčů!) nás pohromadě zápasy družstev ještě nehrálo,
  2. za áčko nastoupila žijící legenda a jeden z nejlepších hráčů československé historie, GM Vlastimil Hort, pro něhož to byl údajně první zápas v této soutěži od emigrace v r. 1985,
  3. v sestavě áčka nastoupil také současný český reprezentant Jirka Štoček, účastník nedávného ME družstev v gruzínském Batumi, kde český tým obsadil velmi dobré 10. místo.

Když jsme si na začátku ujasnili, kde které družstvo bude hrát, přivítali soupeře i vzásného hosta, započaly boje na šachovnicích. Celkem rychlá byla partie Petra Krále v KPIII, kterému soupeř nechal stát figuru a ihned kapituloval. Rychlou remízou také skončila partie Honzy Turnera s Tomášem Vojtou. Zápas v KPIII šel od začátku za námi, Karel Orlíček se se soupeřem také dohodl na remíze, pak uplatnil své zkušenosti Vlasta König a zbývající dvě partie, přestože byly bojovné, vítěze neměly. Jak už to bývá, rozhodly časové tísně. Zatímco áčko si v nich zajistilo vítězství, na němž nic nezměnila ani závěrečná Česílkova porážka s nadějnou juniorkou Nelou Pýchovou, béčko i céčko muselo dotahovat náskok soupeřů. Béčko bojovalo aspoň o bod, což se nakonec díky remíze Míry Blechy a výhře Honzy Ježka povedlo. Přestože Tachov vedl už 3,5:1,5, hráči céčka tušili, že nakonec získají všechny body. Nejprve uplatnil výhodu zkušeně Peter Hlinka, poté Hanka Palková odchytla soupeři i posledního pěšce a nakonec o nečekaném vítězství rozhodla Maruška Sunková, když tlačila do dámy oba krajní pěšce.

Zlatým hřebem nedělní seance byl oběd. Obsluha restaurace pro nás připravila speciální menu, výběr z několika druhů řízků velkých jak Letenská pláň. Inu, Sparta… Zatímco tedy ještě někteří bojovali, ti, co již dohráli, si dávali do trumpety. Děkujeme restauraci Sparta za azyl a přestože nebyly ke hře úplně ideální podmínky, myslím, že to byla celkem vydařená neděle.

Komentáře

Rozhodně neztracená neděle,jak šachově,tak řízkově!

Já tedy zásadně nesouhlasím! Pro mě to byla "ztracená neděle"... Celou partii jsem se bránil za zvuku klepání řízků a když jsem konečně ve čtvrt na čtyři urval remízu, byli už všichni nacpaní a já musel hladovej odjet domů... No aspoň, že jsme neprohráli!

Měl jsi hrát líp a stihl by jsi i řízek....a nebo jako já, dát si řízek a na vítězství družstva mám lidi....

Partneři

Plzeňský kraj     MŠMT     ÚMO Plzeň 3     ÚMO Plzeň 1     Nadace sportující mládeže