Zlatá Adélka, bramborový Vítek

V sobotu 02.11.2019 skončilo letošní Mistrovství Čech mládeže do 16 let. Pro ŠK Líně mělo zlatý odlesk v podobě vítězství Adélky Janouškové v kategorii D12. Úspěšné tažení líňských barev podtrhuje nepopulární bramborová medaile Vítka Vilímka v kategorii H14. Snad dostatečnou náplastí je postup na březnové MČR. Také ostatní účastníci turnaje dělali dobré jméno líňské šachové škole, Kuba Valdman se většinu turnaje držel Vítkovi v patách, ovšem 2 nuly v posledních dvou kolech jej odsunuly až do čtvrté desítky. Úplně stejně na tom nakonec byl David Novák, který také dvě poslední partie prohrál. Nakonec ho přeskočil i Roman (Huy) Do Quang, jenž měl naopak skvělý  finiš, 3,5 bodu ze 4 partií. Poslední do party byla Eliška, která měl původně startovat v kategorii D12, ale nakonec byla i přes protesty zařazena do národního Openu, kde to měla dost těžké. Konec konců splněná "olympijská nominace" (pět nul v řadě) o lecčems svědčí. Přesto jsou konečné tři body dobrým výsledkem. Kromě Elišky si všichni účastníci řádně vylepšili své osobní ratingy, věříme, že jim účast v turnaji, hrazená z protředků MŠMT,  pomůže v dalším rozvoji.