Svatomartinské hody byly jen pro domácí...

Na svatého Martina jsme jeli ke druhému kolu v soutěži družstev v KPI. Čekal nás papírově nejtěžší soupeř v soutěži, družstvo z Domažlic. My jsme měli docela velké problémy se sestavou, ale nakonec se nám podařilo dát dohromady osmičku nadšenců. Bohužel to nadšení nám vydrželo asi jen tak do 13 hodiny a pak soupeř ziskem tří bodů rozhodl o osudu utkání. Pěknou partii hrál na první Franta Kupka, který s černými držel jejich nejsilnějšího hráče a kupodivu jako první dohrál, když se oba dohodli na remíze. Pak jak jsem říkal prohráli své partie postupně Dobran Kracík, Michal Cvikl a i Míra Blecha a bylo rozhodnuto. Jediná kdo vyhrál, byla Hanka Palková, která svého soupeře asi uspávala, neboť ten pořád přemýšlel, až překročil čas. Moc se nepovedla partie Vláďovi, který sice hrál svoji oblíbenou variantu "Fromovo" gambitu, ale když soupeř odbočil z teorie, tak se soupeři povedlo rychle vyrovnat pozici, dokonce i hezky obětoval věž za cenu věčného šachu. To se však Vláďovi nelíbilo, snažil se to hrát na výhru a po pár tazích se už vzdával. Další partie skončily remízami a tak jsme odjížděli domů s porážkou 2,5 - 5,5. Alespoň trošku jsme si spravili chuť v místní hospůdce, kde jsme zakončili náš nedělní "výlet". Moc děkuji všem, kteří si udělali ten den čas a nastoupili k zápasu....

Komentáře

Přidal jsem do sekce Partie svoji remízku s Pelnářem. 18. f4 se úplně nepovedlo, asi jsem měl pozici držet a hrát jednoduše Sd3. Koncovka už byla víceméně rovná, i když jsme ji úplně přesně nehráli ani jeden.

Ahoj Milane, ve věžovce mě napadl ještě místo 29.Ka3 postup Kc3, Kd4 a zkoušet prolomit b4 a c4 - c5 a snažit se prodat lepšího krále... Král do kouta nevypadá na oko úplně dobře. Asi je to pořád remis, ale chlup by tam být mohl.

Partneři

Plzeňský kraj     MŠMT     ÚMO Plzeň 3     ÚMO Plzeň 1     Nadace sportující mládeže